top of page

Yardımcı Eğitimciler

2001 yılında Tekirdağ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tekirdağ’da tamamladı. Bu süreçte Tekirdağ Belediye Konservatuarı bünyesinde solfej, piyano ve gitar dersleri aldı. 2015 yılında Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi’nde müzik bölümünde eğitimine başladı. Piyano eğitimini ve koro eğitimini Ertan Erkan, Müziksel İşitme ve Okuma Yazma eğitimini Serdar Karalar ve viyola eğitimini Bülent Koşal ile sürdürdü. 2015-2019 yılları arasında Tekirdağ Güzel Sanatlar Lisesi Çok sesli Korosu’nda korist olarak bulundu. Bulunduğu koro ile İstanbul, İzmir ve Bursa’da düzenlenen koro festivallerine katıldı. 2019 yılında Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim dalında eğitimine başladı. Piyano eğitimini Öğr. Gör. Dr. Itır Eskioğlu ile sürdürdü. Viyola eğitimine de Doç. Dr. Ömer Bilgehan Sonsel ile devam etti. 2021 yılından itibaren, MÜZED Muammer Sun Korosu'nda alto olarak yer almaktadır. Koro şefliği çalışmalarını Dr Atilla Çağdaş Değer ile sürdüren Büşra Sevim halen, La Vita Müzik Akademisi Çocuk Korosu yardımcı eğitimciliği ve Muammer Sun Eğitişim Korosu’nun şef yardımcılığı yapmaktadır.

Büşra Sevim.jpeg
Büşra Sevim

2001 Sivas doğumludur. Amatör müzik  hayatına 12 yaşında keman ve okul korosu ile başlamıştır. Ortaokul resim öğretmeninin özendirmesi ile müzik okumaya karar vermiştir.

 

2016 yılında Sivas Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazanmıştır. Koroda Sevgi Uluocak ve Sinem Caner ile çalışmıştır. Viyolonsel eğitimine ise burada Hasan Dağdeviren ile başlamıştır. Lise dönemi sırasında birçok konser ve şenliğe katılmıştır. 2020 yılında Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı'nı kazanmıştır. Burada viyolonsel eğitimine Şebnem Yıldırım Orhan, Sinem Arıcı ve Berkcan Kayaarslan ile devam etmektedir. 

 

Gazi Çoksesli Korosu ve MÜZED Muammer Sun Korosu üyeliklerinin yanı sıra, Muammer Sun Eğitişim Korosu’nda önce gözlemci eğitimci ardından yardımcı eğitimcilik yapmıştır. Koro şefliği çalışmalarını Dr. Atilla Çağdaş Değer ile sürdüren Samet Batuhan Güler, La Vita Çocuk Korosu'nda yardımcı eğitimcilik yapmakta, Mehmet Efe Yönetimindeki Gazi Gençlik Oda Orkestrası ve Şebnem Yıldırım Orhan yönetimindeki Çello Orkestrası'nda viyolonsel çalmaktadır.

Samet Batuhan Güler.jpeg
Samet Batuhan Güler
bottom of page