top of page

Yardımcı Şef

2000 yılında Ankara’da doğdu. 2016 yılında Süleyman Demirel Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan ve kurucularından olduğu Sdalanka Korosu’nunda Özlem Sultan Ozan Yılmaz ile çalıştı, koronun yardımcı şefliğini yaptı ve Makedonya ve Macaristan’daki koro festivallerinde Türkiye’yi teslim etti. 2019’da Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Müzik Teorisi bölümünde okumaya hak kazandı ve Erberk Eryılmaz, İlker Deniz Başuğur, Önder Özkoç, Orhan Veli Özbayrak, Alper Maral ile kompozisyon ve müzik teorisi çalıştı. İtalya’da Giovanni Bonato, Maria Dal Bianco ve Alessandro Kirchner ile Cesare Pollini Konservatuvarı bünyesinde kompozisyon çalıştı. Türkiye Polifonik Korolar Derneği Gençlik Korosu ve Dernek Korosu, Saygun Filarmoni Korosu, KoroTürkiye ve Muammer Sun Koroları’nda korist olarak yer aldı. Ayrıca Türkiye Polifonik Korolar Derneği Gençlik Korosu, Sdalanka Korosu’nda şef yardımcılığı yaptı. 

 

5. ve 7. Walter Strauss Koro Şefliği Ustalık Sınıfı’nda Josep Vila i Casanas, Georg Grün ve Burak Onur Erdem ile çalıştı. 2022’de Türkiye Koro Şefliği Akademisi bünyesinde gerçekleştirilen 5. Genç Koro Şefleri Akademisi’nde İbrahim Yazıcı ile çalışma olanağı buldu.


Koro şefliği çalışmalarını Nilüfer Tatman ve Dr. Atilla Çağdaş Değer ile sürdüren M. Yusuf Şahin, MÜZED Muammer Sun Korosu, Muammer Sun Eğitişim Korosu’nun TPKD Kadınlar Korosu’nun yardımcı şeflerindendir. 2022 yılında AkanaKoro’nun kuruculuğunu üstlendi ve halen şefliğini yapmaktadır.  

Yusuf Şahin.JPG
M. Yusuf Şahin
bottom of page